HiperGdańsk – Biuro Turystyczne

Płytki ceramiczne są coraz częściej wykorzystywane w aranżacji wnętrz. Są dostępne we wielu różnych wzorach, rodzajach, modelach. Różnią się od siebie też wielkością, a nawet kształtem. Skoro są tak różnorodne, to dlaczego decyduje się na nie tylu inwestorów? A może płytki ceramiczne w domu, to zły pomysł?

Zalety płytek ceramicznych
Największą zaletą płytek ceramicznych jest łatwość ich czyszczenia i pielęgnacji. Wystarczy mop i ciepła woda z płynem do podłóg, aby utrzymać posadzkę w porządku. To prosty sposób by zadbać o higienę w domu, w którym są małe dzieci lub zwierzęta. Płytki podłogowe nie absorbują kurzu, więc są dobrą propozycją dla alergików.
Płytki ceramiczne są bardzo trwałe. Można cieszyć się nimi dużo dłużej niż panelami podłogowymi. Z tego powodu, nie należy oszczędzać przy ich wyborze. Warto postawić na jakość. W końcu, to decyzja na lata. Warto układać je w tych miejscach, gdzie występuje wzmożony ruch – np. w kuchni, pod stołem w jadalni, przy biurku, czy od razu za wejściem do mieszkania.
Płytki ceramiczne dają też dużo lepszą izolację akustyczną, niż panele. Dobrze dobrane, mogą powiększać optycznie pomieszczenie. Można też przygotowywać z nich mozaiki i ozdoby, które są dekoracją jedyną w swoim rodzaju.

Wady płytek ceramicznych
Płytki podłogowe mają właściwie jedną wadę – chłód. Są zimne w dotyku. Można jednak połączyć je z dywanami albo ogrzewaniem podłogowym. Płytki, zwłaszcza te na wysoki połysk oziębiają wnętrze. Można ten efekt zniwelować, stawianiem na ciepłe dodatki.