HiperGdańsk – Biuro Turystyczne

SAP Maintenance to usługa, którą oferuje SAP dla przedsiębiorstw, które wdrożyły system u siebie. Dzięki niemu, w przypadku wystąpienia problemów czy awarii systemu mają miejsce, gdzie mogą uzyskać pomoc i wsparcie techniczne. Co więcej, mogą skorzystać z dodatkowej pomocy firm zewnętrznych, by jeszcze bardziej usprawnić działanie swojej firmy.

Administracja systemami SAP w rękach firmy zewnętrznej

Firma zewnętrzna może administrować systemem SAP przedsiębiorstwa po wprowadzeniu przezeń systemu. To rozwiązanie przynoszące -wbrew pozorom- szereg korzyści. Pierwszą z nich jest oszczędnoś

wynikająca z faktu, iż nie trzeba inwestować w sprzęt niezbędny do utrzymania systemu. Outsorcing administrowania systemu ściąga z barków działu IT dodatkowego obowiązku, przez co mają one więcej zasobów do wykonywania bieżących działań. Inne korzyści opisane są w tekście: 

Utrzymanie systemów SAP- z czym to się wiąże?

Systemy SAP trzeba utrzymywać. Ponosi się nie tylko koszty odnowienia licencji. System ciągle jest rozwijany, przez co corocznie można korzystać z nowych udogodnień, czy specyfikacji dla konkretnych branż. Pozwala ono również na rozwój samych przedsiębiorstw w temacie wiedzy o systemie za pomocą dedykowanych szkoleń. Dlatego utrzymywanie systemu SAP nie jest bezsensownym wydatkiem, tylko świetną inwestycją.