HiperGdańsk – Biuro Turystyczne

Łazienka to pomieszczenie, w którym codziennie spędzamy dużo czasu. Jest naszą oazą spokoju, w której zaczynamy swój relaks po całym dniu pracy, czy przygotowujemy się do wyjścia. Pewnie wśród nas znajdą się też takie osoby, które niczym kuchnie, będą łazienkę niejako uważać za swoje królestwo. Oczywiste jest zatem, że wszyscy chcielibyśmy się w niej czuć odprężeni i zrelaksowani. Wykończenie łazienki jest kluczowe w osiągnięciu tego efektu wow. Dlatego tak ważne są odpowiednie płytki do łazienki, które powinny zawierać w sobie prostotę i elegancję zarazem, tworzące ładne tło dla armatury i dekoracji. Dzięki temu można unikać efektu chaosu i braku jakości.

Na co warto zwrócić uwagę

Ułożenie płytek w łazience to zadanie, które wymaga doświadczenia oraz wprawy. Okazuje się jednak, że najlepszy montaż zawiedzie, jeśli zawiedzie logistyka i projekt. Wybór płytek, które będą modne przez wiele lat, jest równie ważne, jak kunszt ich montażu. Mamy to szczęście, że w przypadku płytek do łazienki czy do kuchni trendy się zmieniają stosunkowo powoli. Ilość różnorodnych płytek w sklepie pozwala na idealne dopasowanie ich do gustów wszystkich domowników. Jeśli chcemy, możemy skupić się na płytkach podłogowych, które wykorzystamy zarówno do łazienki, jak i do kuchni czy salonu.

Nowe trendy nie takie nowe

Ciekawym rozwiązaniem może się okazać zastosowanie pytek heksagonalnych, czyli płytek przypominających plastry miodu. Wzór ten dąży do perfekcyjności, przez co bardzo często z powodzeniem stosowany jest w naszych wnętrzach, szczególnie ostatnio, kiedy to mocno zyskał na popularności. Nie ma z nimi problemu przy układaniu w małych czy dużych łazienkach, świetnie sprawdzą się jako płytki do kuchni, między meblami, oraz mogą być ciekawym elementem dekoracyjnym w przedpokojach. Wiele zależy tu od naszej inwencji oraz pomysłu na wnętrze.

Drewno, czy płytka?

Nowoczesne techniki wytwarzania sprawiają, że możemy znaleźć na sklepowych półkach coraz więcej ciekawych płytek. Jednymi z nich są płytki drewnopodobne, które pozwalają na uzyskanie efektu posiadania posadzki drewnianej na przykład w łazience. Takie rozwiązanie pozwala na utrzymanie łazienki w dobrej kondycji przez długie lata, brak problemów ze zbieraniem się nadmiernej wilgoci. Wiele z nich jest do dobrania przez klienta, i pozwala na zrobienie naprawdę pięknej przestrzeni.

Gdzie znaleźć te jedyne

Szeroka gama kolekcji może być wykorzystana zarówno przez klienta, który chce pokazać wnętrzem siebie, dopasować je do swoich wymagań, czy stworzyć aranżacje niecodzienne. Ci, którzy są orędownikami klasyki w łazienkach, mogą zdecydować się na takie podłogi i ściany, które są uniwersalne i estetycznie wyglądają w wielu wnętrzach: nowoczesnych, klasycznych lub retro. Miejscem, gdzie znaleźć można oba rodzaje płytek, jest Grupa Mo. Na ich stronie internetowej (https://grupamo.pl/produkty/plytki-i-mozaika/) można pierwotnie wybrać płytki, które nam się podobają, a później udać się do sklepu stacjonarnego, zobaczyć je na żywo i zamówić.