HiperGdańsk – Biuro Turystyczne

Parawan nawannowy

Kiedy szukasz parawanu nawannowego spośród szerokiej gamy modeli, ważne jest, aby znaleźć ten, który idealnie pasuje do Twojej łazienki. Istnieje wiele różnych modeli parawanów nawannowych, od stałych po uchylne, od składanych po przesuwne, a także różne rodzaje materiałów (szkło, akryl itp.). Każdy parawan nawannowy posiada cechy techniczne i estetyczne, które mogą zmienić wygląd łazienki.

Parawan nawannowy – kompletny poradnik przed zakupowy

Z praktycznego punktu widzenia różne parawany nawannowe są łatwiejsze do czyszczenia niż zasłona prysznicowa. Zaleca się regularne czyszczenie nasadki roztworem chloru, aby zapobiec pleśnieniu. Parawany nawannowe mogą mieć dodatkowe opcje: uchwyty lub kosze prysznicowe na produkty do kąpieli. Dzięki swojej funkcjonalności i licznym konfiguracjom parawan nawannowy jest pod wieloma względami lepszym rozwiązaniem niż zasłona prysznicowa. Ma jednak jedną wadę: cenę.

Aktualnym trendem są szklane nasadki do wanien, z których niektóre mają zakrzywiony kształt. W przeszłości wiele domów było wyposażonych w parawany nawannowe z ramą aluminiową lub plastikową. Dziś producenci produkują bezramowy parawan nawannowy składany, który poprawia widoczność. Mają też mniej mechanizmów i wyglądają znacznie nowocześniej. Wygodniej jest też mieć parawan nawannowy bez ramy, który zapobiega przedostawaniu się wody do relingu, zapobiega powstawaniu pleśni i brudu oraz ułatwia czyszczenie.

Parawan nawannowy narożny – wady i zalety parawanu

Ten model parawanu jest w pełni przymocowany do ściany i wanny lub płytek i nie można go przesuwać. Nowoczesnym i popularnym minimalistycznym rozwiązaniem jest stały parawan nawannowy. Idealnie nadaje się do dużych łazienek, umożliwiając łatwe ominięcie parawanu nawannowego. Można go zamontować na szynie, często wykonanej z aluminium, przyklejanej do krawędzi wanny lub przymocować ją bezpośrednio do ściany, z ramą lub bez. Zaletą stałego parawanu nawannowego jest łatwość montażu i czyszczenia.

  Płytki łazienkowe: trendy tego roku

Parawan nawannowy przesuwny działa jak obrotowe drzwi, które otwierają się i zamykają. Ułatwia wejście i wyjście z wanny, ale bardziej nadaje się do dużych łazienek, ponieważ musi być wystarczająco dużo miejsca do otwierania/zamykania drzwi. Stanowi również „barierę” między wanną a toaletą, redukując hałas pod prysznicem i zapobiegając rozpryskiwaniu się wody na toaletę. Sprawdź ofertę na stronie: https://grupamo.pl/produkty/parawan/

Parawan nawannowy składany nie zajmuje dużo miejsca, idealnie nadaje się do małych łazienek. Wadą tego typu parawanów nawannowych jest to, że im więcej zagięć, tym większe ryzyko problemów technicznych i uszkodzeń.