HiperGdańsk – Biuro Turystyczne

łóżko dla 2 letniego dziecka

Od drugiego roku życia wskazane jest, aby zapewnić dziecku własne łóżko. Posiadanie własnego łóżka oznacza więcej prywatności, co z kolei sprzyja rozwojowi i oczywiście większej przestrzeni! Zwłaszcza, że ​​nie można zapominać, że potomstwo szybko rośnie i każde dziecko od drugiego roku życia potrzebuje własnego odosobnienia. Łóżeczko dziecięce jest więc niezastąpionym elementem wystroju pokoju.

Łóżeczko niemowlęce – jakiego powinno być rozmiaru

Jeśli chodzi o rozmiar łóżka dla niemowlaka, rodzice nie powinni być zbyt pochopni. Bo łóżko dla 2-latków musi pasować, ale powinno też oferować trochę więcej miejsca, gdyż dziecko stale rośnie. Dlatego nigdy nie zaleca się, aby łóżeczko dziecięce było dokładnie zgodne z wymiarami pociech! Bo dzieci poruszają się z bardzo różną intensywnością, co wymaga przestrzeni, a do tego wciąż rosną. Zamiast zwykłego materaca i łóżka o wymiarach 60×120 cm, możesz wybrać łóżko o wymiarach 70 x 140 cm, z którego nadal można korzystać po ukończeniu przez dziecko dwóch lat.

O wyborze łózka dla niemowlaka warto myśleć przyszłościowo. Ponieważ biorąc pod uwagę wzrost dzieci, może się zdarzyć dość szybko, że dzieci wyrosną z obecnego rozmiaru łóżka. Więc jeśli chcesz uniknąć sytuacji kupowania kolejnego łóżeczka warto skupić się na rozwoju pociechy i wybrać większe łóżko. Ponieważ daje też potomstwu znacznie więcej przestrzeni do wzrostu i zapewnia odpowiedni komfort, o który oczywiście należy bardzo dobrze zadbać. Czytaj więcej w artykule pt.: Łóżka dla dzieci z szufladami

Łóżeczka dziecięce drewniane – podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni materac

Oczywiście samo łóżeczko dziecięce to nie wszystko. Należy także zakupić odpowiedni materac dla dzieci w wieku od dwóch lat. Podobnie jak u dorosłych, z jednej strony ważne jest, aby pociechy leżały wygodnie, a z drugiej należy zwrócić uwagę na jakość postawy, która nie obciąża mięśni i stawów.

To, że na materacu jest napisane „materac dziecięcy”, nie oznacza, że ​​jest najlepsze pod względem jakości! Kupując materace dla dzieci, należy również zwrócić uwagę na jego rozmiar, twardość, materiał z jakiego został wykonany a także to czym został wypełniony. Bardzo istotną cechą jest również atest, który informuje rodzica o tym czy jest to produkt bezpieczny dla dziecka. Sprawdź ofertę na stronie: pinio.com.pl/oferta/dla-niemowlaka/lozeczko-dla-niemowlaka/

 

Polskie łóżeczka dla dzieci stanowią najwyższą jakość wykonania. Producent oferuje meble bezpieczne pod każdym względem. Zapoznając się z dostępną ofertą warto mieć na uwadze powyższe wskazówki, które pozwolą kupić odpowiednie łóżeczko dziecięce.