HiperGdańsk – Biuro Turystyczne

Filtr do dzbanka

Woda pitna z kranu jest uważana za wyjątkowo zdrową dzięki rozporządzeniu w sprawie wody pitnej. Niemniej jednak wielu konsumentów skłania się na zakup na domowego filtra do wody. Niektórzy oczekują bardziej miękkiej wody, inni chcą zminimalizować ryzyko zanieczyszczeń. Filtry do dzbanka do wody są uważane za równie tanie, a zarazem wygodne i praktyczne rozwiązanie.

Filtr do dzbanka – poznaj zasady jego działania

Zarówno konstrukcja, jak i funkcjonalność filtra do dzbanka jest niezwykle proste. Jest to pojemnik z dwiema komorami – najczęściej dzbankiem, dlatego filtr do wody nazywane są również filtrami dzbankowymi. Woda wlewa się do górnej komory i spływa do dolnej komory. Podczas tego przepływu woda przechodzi przez wkład filtrujący i jest filtrowana.

W większości modeli filtry dzbankowe zawierają mieszankę granulek węgla aktywnego i żywicy syntetycznej. Do niektórych wariantów dodawane są również jony srebra – więcej o tym później. Węgiel aktywny wiąże substancje organiczne i usuwa je z wody. Żywica zwykle wymienia sód na składniki powodujące twardość, wapń i magnez, co ostatecznie zmiękcza wodę.

Filtry dzbankowe – kompletny przewodnik

Teoretycznie system filtrów ma za zadanie filtrować wodę. Jednak system ma pewne wady. Z jednej strony oczywiste jest, że można przefiltrować tylko tyle wody, ile mieści się w dzbanku. Z drugiej strony filtrowanie wymaga czasu.

Wydajność jest również ważnym słowem kluczowym w odniesieniu do samych wkładów filtracyjnych. Często jest to bardzo ograniczone. W rezultacie wkłady muszą być regularnie wymieniane. Zakłada się, ze profilaktycznie należy filtry do dzbanka wymieniać przynajmniej raz w miesiącu.

Ograniczona pojemność i potrzeba jej regularnej wymiany są dla niektórych kwestią wysiłku i problematyki, dla innych być może mniej. Jednak samo filtrowanie jest decydujące w każdym przypadku a filtr do dzbanka jest niezbędny dla naszej satysfakcji.

Zmiękczanie wody działa całkiem dobrze z żywicą syntetyczną we wkładzie filtracyjnym, o ile pojemność nie jest wyczerpana, a twardość wody wodociągowej nie jest zbyt wysoka. Filtry do dzbanków pozwalają zapewnić czystą i zdrową wodę o każdej porze dnia. Jest to szczególnie ważne, gdy w domu są dzieci. Ich zdrowie jest bowiem dla każdego rodzica kluczowe. Sprawdź pełną ofertę sklepu na stronie: https://strefafiltrow.pl/