Zalety i wady płytek ceramicznych

Płytki ceramiczne są coraz częściej wykorzystywane w aranżacji wnętrz. Są dostępne we wielu różnych wzorach, rodzajach, modelach. Różnią się od siebie też wielkością, a nawet kształtem. Skoro są tak różnorodne, to dlaczego decyduje się na nie tylu inwestorów? A może płytki ceramiczne w domu, to zły pomysł?

Zalety płytek ceramicznych
Największą zaletą płytek ceramicznych jest łatwość ich czyszczenia i pielęgnacji. Wystarczy mop i ciepła woda z płynem do podłóg, aby utrzymać posadzkę w porządku. To prosty sposób by zadbać o higienę w domu, w którym są małe dzieci lub zwierzęta. Płytki podłogowe nie absorbują kurzu, więc są dobrą propozycją dla alergików.
Płytki ceramiczne są bardzo trwałe. Można cieszyć się nimi dużo dłużej niż panelami podłogowymi. Z tego powodu, nie należy oszczędzać przy ich wyborze. Warto postawić na jakość. W końcu, to decyzja na lata. Warto układać je w tych miejscach, gdzie występuje wzmożony ruch – np. w kuchni, pod stołem w jadalni, przy biurku, czy od razu za wejściem do mieszkania.
Płytki ceramiczne dają też dużo lepszą izolację akustyczną, niż panele. Dobrze dobrane, mogą powiększać optycznie pomieszczenie. Można też przygotowywać z nich mozaiki i ozdoby, które są dekoracją jedyną w swoim rodzaju.

Wady płytek ceramicznych
Płytki podłogowe mają właściwie jedną wadę – chłód. Są zimne w dotyku. Można jednak połączyć je z dywanami albo ogrzewaniem podłogowym. Płytki, zwłaszcza te na wysoki połysk oziębiają wnętrze. Można ten efekt zniwelować, stawianiem na ciepłe dodatki.

Comments are closed.

  • Wakacyjny szlak turystyczny

    Faktycznie Wielkopolska, może dzisiaj śmiało nas przekonać do tego że, mamy szansę na to aby sami doskonale się przekonać że dzisiaj rower, może stać się dla nas niczym innym jak podstawowym narzędziem stosowanym w podróżach. Oczywiście szlaki rowerowe są dostępne w Polsce od roku 1999 to nie zmienia jednak faktu że od tego czasu, mamy …
  • Bierzemy psa

    Oczywiście wybierając się na jakąkolwiek wycieczkę,powinniśmy uwzględnić że, jeśli mamy zwierzęta to wówczas powinniśmy mimo wszystko zabrać ze sobą swojego zwierzaka, nie powinniśmy go zostawiać samego w domu. Jeśli chcemy zabrać pupila to podstawową sprawą, będzie mimo wszystko przyuczenie psa do jazdy samochodem, nie będziemy mieli wtedy żadnych problemów, zwłaszcza jeśli chcemy aby nasz pies …
  • Jak rozpoznać przepuklinę kresy białej

    Przepuklina kresy białej to schorzenie pojawiające się w miejscu łączenia się mięśni obu stron brzucha. Na skutek ich osłabienia dochodzi do powstania niewielkiego otworu i uwypuklenia pod skórą tkanki tłuszczowej i/lub organów wewnętrznych w postaci miękkiego, lekko bolesnego guza. Początkowo przepuklina kresy białej nie daje żadnych charakterystycznych objawów, wobec czego wielu pacjentów zgłasza się do …
Maj 2019
P W Ś C P S N
« Mar    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031