Zalety i wady płytek ceramicznych

Płytki ceramiczne są coraz częściej wykorzystywane w aranżacji wnętrz. Są dostępne we wielu różnych wzorach, rodzajach, modelach. Różnią się od siebie też wielkością, a nawet kształtem. Skoro są tak różnorodne, to dlaczego decyduje się na nie tylu inwestorów? A może płytki ceramiczne w domu, to zły pomysł?

Zalety płytek ceramicznych
Największą zaletą płytek ceramicznych jest łatwość ich czyszczenia i pielęgnacji. Wystarczy mop i ciepła woda z płynem do podłóg, aby utrzymać posadzkę w porządku. To prosty sposób by zadbać o higienę w domu, w którym są małe dzieci lub zwierzęta. Płytki podłogowe nie absorbują kurzu, więc są dobrą propozycją dla alergików.
Płytki ceramiczne są bardzo trwałe. Można cieszyć się nimi dużo dłużej niż panelami podłogowymi. Z tego powodu, nie należy oszczędzać przy ich wyborze. Warto postawić na jakość. W końcu, to decyzja na lata. Warto układać je w tych miejscach, gdzie występuje wzmożony ruch – np. w kuchni, pod stołem w jadalni, przy biurku, czy od razu za wejściem do mieszkania.
Płytki ceramiczne dają też dużo lepszą izolację akustyczną, niż panele. Dobrze dobrane, mogą powiększać optycznie pomieszczenie. Można też przygotowywać z nich mozaiki i ozdoby, które są dekoracją jedyną w swoim rodzaju.

Wady płytek ceramicznych
Płytki podłogowe mają właściwie jedną wadę – chłód. Są zimne w dotyku. Można jednak połączyć je z dywanami albo ogrzewaniem podłogowym. Płytki, zwłaszcza te na wysoki połysk oziębiają wnętrze. Można ten efekt zniwelować, stawianiem na ciepłe dodatki.

Comments are closed.

  • Wakacje na Cyprze

    Na pewno idealna aura, oraz właściwa tropikalna pogoda, pozwolą nam właściwie spojrzeć dzisiaj na wycieczkę, która mimo wszystko ostatecznie wybierzemy. Na pewno Cypr może nas od samego początku zaskoczyć wysokimi temperaturami, zwłaszcza jeśli nie zupełnie jesteśmy w pełni przygotowani do takiej aury, musimy więc się z tym wszystkim mimo to liczyć. Oczywiście na Cyprze nie …
  • Algarve

    Na pewno ten rejon jest bardzo rozpoznawalny, zwłaszcza jeśli przyciąga to tysiące turystów w Portugalii. Na pewno miejsce to jest ciche, oraz posiada wspaniały niepowtarzalny klimat, który dzisiaj odróżnia się na tle całości. Z pewnością ten łagodny klimat, jest mimo wszystko zauważalny, dlatego też możemy dzisiaj postawić na nieokiełzaną przyrodę, Oczywiście tak naprawdę nie znajdziemy …
  • Wybór leku na alergię

    Wybór najlepszego leku na alergię jest stosunkowo prosty. Dzieje się tak dlatego, że leki na alergię dostępne są powszechnie w sprzedaży, a ich działanie jest szeroko opisywane przez lekarzy i farmaceutów oraz przez samych pacjentów. Dzięki temu pacjenci mogą dokonywać wyboru naprawdę najlepszych leków na alergię. Trzeba przyznać, że za jednego z najlepszych producentów leków …
Lipiec 2019
P W Ś C P S N
« Mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031